Automatinės durys

Automatinės durys – tai visada patogus praėjimas ir maksimalus komfortas. Jos yra nepakeičiamos ne tik ten, kur yra dideli žmonių srautai, bet ir tose vietose, kur reikalingas valdomas praėjimo procesas: identifikavimas, eismas viena kryptimi. Praėjimo metu žmonėms nereikia kontaktuoti su durų rankenomis, todėl patalpose, kuriose norima palaikyti geresnes higienos sąlygas - ligoninėse, laboratorijose, maisto gaminimo įstaigose – siūloma pasirinkti automatines duris. Automatinių durų įvairovė tiek konstrukciniu išpildymu, tiek panaudojimo ir valdymo galimybėmis labai didelė.

 

Nuo 2013 metų balandžio 1 d. Europoje įsigaliojo naujas automatinių durų standartas DIN 18650 / EN 16005. Nuo šios datos visos naujai instaliuojamos automatinių durų sistemos privalo atitikti šį standartą. Standartas negalioja anksčiau sumontuotoms automatikoms, tačiau gera praktika yra pasiūlyti valdytojams įvertinti sistemų atitikimą naująjam standartui ir esant reikalui atnaujinti saugumo sistemas. 

 

DIN 18650 / EN 16005 standartas nurodo vidaus ir lauko automatinių durų projektavimo ir sumontuotų sistemų testavimo reikalavimus, ypatingą dėmesį skiriant pėsčiųjų saugumui. 

 

Pagrindinės saugumo užtikrinimo priemonės pagal DIN 18650 / EN 16005 standartą.


1. Siekiant kuo geriau apsaugoti praeivius nuo sužalojimų nustatyti šie privalomi išlaikyti saugūs atstumai tarp durų ir fiksuoto lango arba tarp durų ir sienos: 


≤ 8 mm arba ≥ 25 mm – pirštams

≥ 200 mm – galvai

≥ 500 mm – kūnui

 

2. Durų dinaminės jėgos dydis atsitrenkiant į žmogų ar kliūtį laikomas saugiu, jei neviršija nurodytos DIN 18650 / EN 16005 standarte. 


3. Mažos energijos režimas. (EN 16005, 4.6.4)

 

Vidinėse patalpose tam tikrais atvejais gali būti montuojamos automatinės durys, kurios veikia taip vadinamame mažos energijos režime. Tokių durų atsidarymo ar užsidarymo jėga bet kuriame judėjimo taške neturi viršyti 67N. Tuo atveju, jei durų sistemoje nenaudojami papildomi saugumo sensoriai, kinetinė durų judėjimo energija neturi viršyti 1,69 J. Tokių sistemų negalima montuoti praėjimuose, kurie gali būti naudojami kaip evakuaciniai ar priešgaisriniai.

 

4. Apsauginiai įrenginiai. (EN 16005, 4.6.8 - 4.6.11)

 

Visos, prie durų esančios, pavojingos zonos turi būti dengiamos apsauginių irenginų, tokių kaip infraraudonųjų spindulių detektoriai, slėgio jutikliai, sensoriniai kilimėliai, mechaniniai barjerai ir t.t. Anksčiau durų sistemose naudoti šviesos barjerai pagal EN 16005, 4.6.2.2 standartą, nebeleidžiami!

 

Portavant 80 automatic – įtikinantis patogumas!


Red dot design award 2013!

 

Mūsų įmonė gali jums pasiūlyti vokiečių gamintojo Willach automatines slankiojančių durų sistemas Portavant 80. Šios sistemos yra suprojektuotos veikti mažos kinetinės energijos režimu, todėl įrengiant duris, nebūtina naudoti viso komplekso apsauginių sensorių.

 

Portavant 80 ypač tinkamos montuoti ofisuose, gydytojų kabinetuose, kavinėse, restoranuose ir net privačiuose namuose.  

 

Galimi automatinių durų režimai:

 

1.  Automatinis.

 

Šiam režimui veikti reikalingi judesio detektoriai (radarai). Automatinį režimą bet kada galima perjungti į pusiau automatinį, o išjungus maitinimą – durys veiks kaip įprastos slankiojančios sistemos.

 

2.  Pusiau automatinis.

 

Šiame režime duris valdyti galima su tokiais įrenginiais kaip paprastas jungiklis, bekontaktis jungiklis, distancinis pultelis, kortelinis praėjimo skaitytuvas ar tiesiog stumtelėjus duris 1 cm, t.y. davus impulsą varikliukui.

 

Dėka Plug & Go technologijos, automatika gali būti įjungta į tinklą (įprastinį elektros lizdą) net neturint specialių elektrotechnikos bei programavimo žinių ir veiks iš karto po vieno ciklo apsimokymo, t.y. galinių taškų nustatymo. Vartotojui keliais mygtukų paspaudimais liks tik nusistatyti norimus durų veikimo režimus ir greičius. Šie režimai išliks automatikos kompiuterio atmintyje net ir dingus elektrai. Atestuotas elektrikas reikalingas tik tuo atveju, jei automatika jungiama ne į įprastinį elektros lizdą, o į valdymo skydą ar paskirstymo dėžutę.

 

Atlikti TÜV testai įrodo nepriekaištingą Portavant 80 automatikos veikimą net 500.000 durų atidarymo – uždarymo ciklų.

 

Jei jus domina automatinės durys – kreipkitės į mūsų inžinierinį personalą ir mes įvertinsime galimybę sumontuoti jas jūsų patalpose bei paskaičiuosime įrengimo kainą.

www.keliones.einius.ltinoxa.lt