Dušo kabinos, sienelės ir durys

Šiame skyrelyje pabandysime glaustai aptarti svarbiausius aspektus, kurie gali būti aktualūs, planuojantiems įsirengti dušo kabiną.

 

1. Apgalvotas išplanavimas.   Pirmiausia reiktų įvertinti būsimų vonios baldų ir įrangos išdėstymą, nes nuo to priklausys dušo kabinos dydis, durų atsidarymo kryptis ir tipas (varstomos ar slankiojančios), na ir žinoma patogumas naudotis, bei prižiūrėti. Minimalus vienvėrių durų plotis turėtų būti ne mažesnis nei 550 mm, dvivėrių – 400 mm. Maksimalus varstomų durų plotis neturėtų viršyti 900 mm, o slankiojančių – 1200 mm. Vertėtų neužmiršti ir saugumo normų: varstomos dušo durys visada turi atsidaryti į įšorę, nes kitu atveju, pavyzdžiui žmogui sukniubus, jis savo kūnu užremtų duris ir nebegalėtų išeiti. Įprastai varstomų durų atsidarymo kampas yra 90°, taigi joms pilnai atsidaryti neturėtų maišyti vonios baldai ar įranga.

 

2. Sienos ir grindys.   Drėgnose patalpose visi paviršiai, prieš plytelių klijavimą, turi būti hidroizoliuojami pagal statybinių normų reikalavimus, bet kadangi tai nėra mūsų veiklos sritis, mes aptarsime tik su dušų montavimu susijusius dalykus. Sienų vertikalumas arba kitaip sakant „išvirtimas” per stiklo aukštį turėtų būti ne didesnis kaip 2 mm, nes kitaip bus sudėtinga užsandarinti. Tai ypač aktualu tose vietose, kur prie sienų bus montuojamos durys. Optimalus grindų nuolydis dušo kabinoje – 1-am metrui – 20-30 mm. Esant mažesniam nuolydžiui, prie durų klijuojamas skaidrios plastmasės slenkstelis. Fiksuotų stiklų tvirtinimui į grindis reikalinga gręžti kiaurymes apie 30 mm gyliu, taigi jei grindys bus šildomos, klojant kabelius ar vamzdžius reikia tai įvertinti.

 

3. Stiklo storis, aukštis, antikalkinis padengimas.   Berėmio stiklo dušo kabinoms naudojamas 6 arba 8 mm storio grūdintas saugus stiklas. 8 mm stiklas atsparesnis smūgiams ir lenkimui, stabilesnis, tačiau durys iš tokio stiklo yra sunkesnės ir jų tvirtinimas į kai kurias konstrukcijas, pavyzdžiui gipskartonį ar skylėtas plytas, yra sudėtingesnis.   Dažniausiai pasitaikantis dušų aukštis – 1.90 – 2.00 m. Aukštesnėms kaip 2.10 m durims dažniausiai tenka naudoti po 3 lankstus, o tai  išbrangina konstrukciją. Taip pat nerekomenduojame daryti dušo kabinų iki lubų, nes tai pablogintų ventiliaciją ir gali pradėti pelyti sienos.   Visi mūsų gaminamų dušo kabinų stiklai, gamybos proceso metu, yra padengiami antikalkine danga, kuri ne tik apsaugo stiklą nuo korozijos proceso, bet ir labai palengvina jo priežiūrą. Vis tik jei Jūsų namuose vanduo nėra kalkėtas, galite atsisakyti šios paslaugos. Kalkių nuosėdos kur kas mažiau matomos ant matinio stiklo.

 

Daugiau informacinės medžiagos artimiausiu metu numatome pateikti dabar ruošiamame techniniame kataloge, bei dušo kabinų kaininke.

Dušo kabinų variantai (307 KB)